ZADOŚĆUCZYNIENIE
I ODSZKODOWANIE KOMUNIKACYJNE
Nasz zespół prawników, w skład którego wchodzą wyspecjalizowani adwokaci z Gdańska i Gdyni, są gotowi natychmiast się zająć Twoją sprawą dotyczącą roszczeń odszkodowawczych związanych z wypadkiem komunikacyjnym.
Potrzebujesz pomocy prawnej?
ZADOŚĆUCZYNIENIE
I ODSZKODOWANIE KOMUNIKACYJNE
Nasz zespół prawników, w skład którego wchodzą wyspecjalizowani adwokaci z Gdańska i Gdyni, są gotowi natychmiast się zająć Twoją sprawą dotyczącą roszczeń odszkodowawczych związanych z wypadkiem komunikacyjnym.
Potrzebujesz pomocy prawnej?
Wybierz rodzaj i termin konsultacji:
lub
Obsługujemy całe województwo pomorskie
Co możemy dla Ciebie zrobić
Pełne wsparcie prawne podczas sprawy o alimenty
Porady prawne online w zakresie alimentów udzielane przez adwokatów (Skype, e-mail, telefon)
Przygotowywanie pozwów o alimenty
Pomoc w egzekwowaniu przyznanych alimentów
Sporządzanie wniosków o zabezpieczenie roszczeń alimentacyjnych
Doradztwo prawne w siedzibie kancelarii w Gdańsku oraz w Gdyni
Udział w negocjacjach prowadzących do zawarcia ugody pozasądowej w sprawach alimentacyjnych
Reprezentacja Klientów przed sądem w sprawie o alimenty po otrzymaniu pełnomocnictwa dla adwokata
porady prawne w biurze, przez telefon, e-mail dotyczące roszczeń odszkodowawczych wynikających z wypadków komunikacyjnych
sporządzanie pism procesowych i pozaprocesowych (np. pozwy o odszkodowania komunikacyjne z OC i NNW, odwołania od decyzji ubezpieczycieli)
reprezentacja w sądzie w sprawach o uzyskanie zadośćuczynienia, odszkodowania, renty, o pokrycie kosztów leczenia
prowadzenie negocjacji z zakładami ubezpieczeń
pomoc w zebraniu niezbędnej dokumentacji dowodowej
Zgłoś się do Kancelarii, jeżeli:
- w następstwie wypadku komunikacyjnego Twoje mienie uległo zniszczeniu
- na skutek wypadku komunikacyjnego doznałeś uszkodzenia ciała i pogorszenia stanu zdrowia
- Twój bliski zginął w wypadku komunikacyjnym
- towarzystwo ubezpieczeniowe odmówiło Ci odszkodowania
- towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaciło Ci zbyt niskie odszkodowanie
Z UBEZPIECZENIA OC SPRAWCY ZDARZENIA
Oferujemy skuteczną pomoc prawną osobom, którym po wypadku komunikacyjnym przysługuje roszczenie o odszkodowanie lub zadośćuczynienie z ubezpieczenia OC sprawcy zdarzenia. Pomagamy również w sytuacjach, w których firma ubezpieczeniowa wypłaciła zbyt niskie odszkodowanie.
Z UBEZPIECZEŃ DOBROWOLNYCH
Świadczymy pomoc prawną w zakresie uzyskiwania roszczeń po wypadkach komunikacyjnych objętych umową dobrowolnego ubezpieczenia: ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW), dobrowolnego ubezpieczenia pojazdów mechanicznych (AC), ubezpieczenia mienia, ubezpieczenia na życie.
Odszkodowania komunikacyjne - pytania i odpowiedzi
Polskie prawo określa, że o rekompensatę odszkodowawczą mogą ubiegać się osoby bliskie. Nie muszą być to osoby spokrewnione lub spowinowacone, ale również takie, które łączyła silna więź ze zmarłą osobą. W Pani przypadku ubieganie się o rekompensatę finansową jest jak najbardziej zasadne.
Nie. To ile osób ubiega się o świadczenie nie ma wpływu na wartość otrzymanego świadczenia.
Zadośćuczynienie jest to jednorazowa rekompensata pieniężna za szkody niemajątkowe. Szkody niemajątkowe to cierpienie fizyczne i cierpienie psychiczne jakich doświadcza osoba starająca się o zadośćuczynienie po stracie najbliższej osoby.
Odszkodowanie komunikacyjne powinien dostać każdy poszkodowany w wypadku, z wyjątkiem osoby, która została uznana jako wyłącznie winna tego wypadku. Zatem może to być również pasażer jadący w samochodzie sprawcy wypadku.
Tak, może Pani ubiegać się o zadośćuczynienie po śmierci babci. Zapraszamy do naszej kancelarii prawnej, gdzie szczegółowo omówimy i przeanalizujemy Pani sytuację.
Zapraszamy do kontaktu bezpośrednio z naszą kancelarią, abyśmy na podstawie informacji uzyskanych od Pana mogli ocenić czy zaproponowana kwota odszkodowania jest zbyt niska. Często się zdarza, że firmy ubezpieczeniowe zaniżają kwoty odszkodowania i na drodze sądowej można uzyskać wielokrotność tej kwoty.
O rekompensatę odszkodowawczą w opisanym przypadku można ubiegać się w okresie do 20 lat od momentu popełnienia przestępstwa przez sprawcę wypadku.